Sídlo podnikání, respektive jejich nabízení, se stalo v posledních letech docela rozšířeným předmětem podnikání. Spousta majitelů různých objektů si začalo „přilepšovat“ tím, že za úplatu a podle dohodnutých podmínek umožnilo různým společnostem s ručením omezeným, ale i fyzickým osobám, tedy osobám samostatně výdělečně činným nabízet možnost umístit jejich sídlo či provozovnu na adrese toho jejich objektu.

Výsledkem je, že často, i v lokalitách, kde byste to nečekali, narazíte na dům, na kterém je několik tabulek oznamujících, že v tomto objektu sídlí všelijaké společnosti a provozovny.

Dobrý pronajimatel vám nabídne i půjčení kanceláří

Není to nic, co by odporovalo zákonu nebo nějak porušovalo předpisy týkající se podnikání. Jde jen o levné umístění sídla. V zapadlých městských částech často narazíte na situaci, kdy na rozpadajícím domě se stkví tabulka obchodní společnosti s honosným názvem, často obsahující v názvu slovo consulting, či byznys. Tato sídla jsou extrémně levná a do těchto podezřelých městských částí je umísťují často firmy s podezřelou obchodní náplní. Najdeme zde řadu firem, kterým se obecně říká, „šmejdi“.

Majitelé těchto objektů docela kazí pohled na byznys se sídly obecně. To z toho důvodu, že získají dojem, že takto umístí sídlo jen podezřelá společnost. Co ostatně očekávat od firmy, která si umístí sídlo v domě, který evidentně chátrá a tak, tak drží po hromadě.

Dobrá adresa

Sídlo firmy levně lze přitom získat na opravdu dobré adrese. Majitel takového sídla se nemusí za svou adresu stydět, ba naopak, adresa mu dodává punc důležité společnosti. Navíc pronajímatelé sídel mu nabídnou celý, kompletní servis, spojený s děním okolo sídla.

Jedná se o poštovní služby, o možnost zapůjčení vybavené kanceláře, když to nájemce potřebuje. Možnost zapůjčení konferenční místnosti pro pronajímatelovy prezentace.

To je úplně jiné kafe. Co říkáte?