Určitě dobře znáte ten teplý jarní větřík a vůni kvetoucích rostlin. Při té představě hned myslíte na to, že už se blíží období sukní, šatů, šortek, zkrátka odhalených nohou. Nastartujte po dlouhé zimě svou fyzičku, vaše figura a svalstvo to už zajisté potřebují. A pokud ne postava, vaše hlava vám bude vděčná. Je prokázáno, že sport je jedním z nejlepších způsobů pročištění hlavy a úniku od stresu.

Hned na začátek je důležité si udělat jasno v tom, zda chcete opravdu shodit nějaké to přebytečné kilo nebo pouze jen formovat postavu. Od toho se totiž odvíjí druh sportovní aktivity, díky které vytyčeného cíle dosáhnete. Pokud chcete spalovat, je důležité zvolit kardio déle než 20 minut. Pokud chcete spíše zpevnit postavu, je pro vás stěžejní posilování. Přečtěte si, jaké jsou vaše možnosti.
běžící muž
Běh
Nejúčinnější je běhat třikrát týdně 30-40 minut. Mnohé odradí to, že po prvních pár metrech nemohou popadnout dech. Nezoufejte, s každým absolvovaným tréninkem se budete zlepšovat. Uvidíte, že běhání časem propadnete. Z počátku můžete běh střídat s rychlou chůzí. Výhodou u běhání je, že kromě kvalitních běžeckých tenisek a sportovního oblečení nic nepotřebujete.

Jízda na kolečkových bruslích
Pokud máte v blízkosti bydliště cyklostezku, neváhejte vyzkoušet kolečkové brusle. Ta totiž dokonale tvaruje stehenní a hýžďové svaly. Oproti běhání navíc méně zatěžuje klouby. Je vhodnou kombinací pro ty, kteří chtějí spálit přebytečná kila a zároveň tvarovat nohy a hýždě. Pro viditelný efekt je doporučováno bruslit alespoň dvakrát týdně 45 minut. Dobrou zprávou je, že za hodinu jízdy spálíte až 800 kalorií.

Cyklistika

Jízda na kole je vhodnější i pro ty, kteří nemohou zatěžovat klouby. Cyklistika je vhodná i pro starší lidi, kteří tímto sportem zlepšují kardiovaskulární systém. Pro ty, kteří chtějí ale pomocí jízdy na kole zhubnout, je nutné počítat s pravidelností. Nejlépe třikrát týdně. Nezapomínejte na kvalitní cyklistickou přilbu a reflexní pásky pro bezpečnost.
jóga u moře
Jóga
Už jste slyšeli jak dokonalá je jóga? Navíc se v teplém počasí dá cvičit i venku v parku. Můžete tak trávit čas na čerstvém vzduchu a ještě něco udělat pro své tělo. Jóga je skvělá v tom, že dokáže zbavit tělo přebytečných tuků a zároveň ho zpevní. Při cvičení se soustředíte na správné dýchání, a tak si pročistíte mysl a uvolníte se. Jediné co potřebujete, abyste mohli začít, je podložka na jógu.
 
Tak už máte jasno, jaký sport bude na jaře pro vás ten pravý?