Jsou to zcela nečekané události, které mohou mít různou příčinu. Nejčastěji je to však naše liknavost a neochota něco řešit. Tak tomu bývá skoro vždy. Například jen proto, že jsme nenechali udělat revizi elektrických přístrojů, došlo k poškození zásuvky a tím i celé sítě. Tím, že jsme nenechali udělat revizi komínu, došlo k havárii a jen tak tak nikdo nepřišel o život. A tak je to skoro vždy a všude.

instalatér

Necháte-li zanesený odpad delší dobu, buďte si jistí, že budete muset volat havarijní službu. Protože vám to začne vytékat, když to nejméně čekáte a když máte nejvíce naspěch. Naštěstí dnes již nestojí příjezd havarijní služby tolik, že by to zruinovalo domácnost na několik týdnů, ale přece jen je to výdaj navíc. A výdaj naprosto zbytečný. Vždyť stačilo jen zvednout telefon například o týden dříve.Jsou prostě situace, kterým se lze vyhnout. A to jsou právě tyto. Tak máte výdaj navíc, doma nepořádek, zabitý čas, a ještě možná absenci v práci. Tak vidíte to. Stálo vám to za to?

zanedbaný kohoutek

Proto skutečně není dobré váhat a čekat s určitými věcmi. Pár vlhkých míst na zdi nemusíte řešit hned. Počkejte, máte čas. Alespoň má pak havarijní četa co dělat. Neváhejte a klikněte na odkaz, který je umístěn výše. Ano, takové „to modré“. Zde jsou kontakty na firmu, která má i bleskovou výjezdovou službu. O ni však nejde. Poznačte si někam kontakty na pracovníky této firmy a volejte vždy před tím, než skutečně k nějaké havárii dojde. Telefonní čísla dejte tam, kam na ně uvidíte ihned, když je to potřeba. Vylepte si je zevnitř do skříňky v kuchyni a kdykoli se začne dít něco, co vám bude jen trošku podezřelé, ihned volejte. I když se to zdá, že zbytečně panikaříte, není tomu tak. Každý instalatér a každý člověk vám poví, že je lépe problémům předcházet, nežli je pak řešit. Proto pečlivě dbejte o prevenci a budete žít spokojeněji.