To pečivo tak krásně voní… a to grilované kuřátko je dozlatova vypečené… zmrzlina, která se prodává před supermarketem je v tom vedru lákavý nápad… No, tohle snad musí pociťovat všichni. Co ale dělat? Nakupovat přece musíme a potřebujeme. Tak jak to udělat a odolat takovému pokušení?

·         Pište si nákupní lístek.Proto, abyste si ale mohli dělat seznamy, je nutné mít představu, co budete pár dnů dopředu vařit. Je proto důležité trošku plánovat. Popřemýšlejte, co budete v průběhu týdne vařit, napište si seznam a jeďte nakupovat. V obchodě koukejte pořád do lístku a nekupujte nic navíc.
čerstvé banány v obchodě
·         Velký nákup jednou týdně.Zaveďte si doma třeba nákupní neděle. V neděli si promyslete, co chcete následující týden vařit, v průběhu týdne sepisujte, co vám v domácnosti dochází a udělejte jednou týdně velký nákup. Je to výhoda a víte proč? Čím méně jezdíte do obchodu, tím méně jste vystavení pokušení.

·         Jeďte do obchodu najezení.Stav, ve kterém se právě nacházíme, nás dokáže pořádně ovlivnit. Stejně jako pocity. Pokud máme pocit hladu a procházíme obchodem, náš nos nasává vůně linoucí se okolo, chuťové pohárky vydávají signály a mysl začne pracovat na plné obrátky. Pak se snažíme odhánět myšlenky na všechny ty dobroty, které bychom si dali. Kdežto když půjdeme najezení, nebudou nás okolní signály tak ovlivňovat a budeme je vnímat mnohem méně.
nákup na pásu pokladny
·         Vyhýbejte se kritickým místům.Víte, že čokoláda je jako vaše droga, nebo že těm vypečeným brambůrkům prostě neodoláte? Jednoduše vezměte tato místa velkým obloukem. Vyhněte se jim, obejděte je, proběhněte tudy… Záleží jen na vás, jak to uděláte.

·         Pošlete na nákup partnera.Máte stále pocit, že neodoláte? Dejte partnerovi nákupní seznam a tašku a pošlete na nákup jeho. Připravte si k ruce ale plně nabitý telefon, protože vám pravděpodobně desetkrát zavolá a bude se ujišťovat, že kuřetem myslíte opravdu kuře, a zda papriku chcete červenou nebo zelenou, přestože jste napsali sladkou, tudíž se pravděpodobně jedná o koření, že jo…
Co dodat na závěr? Pokud vám nepomůžou ani tyto rady, pak už vám asi zbývají jen dvě možnosti. Dejte si tmavé brýle na oči a kolíček na nos nebo nechoďte nakupovat vůbec. Ale věřím, že najdete tu vůli a zvládnete to. Hodně štěstí!