V dnešní době se na nás ze všech možných zdrojů hrnou statistiky a články o tom, jak jsou naše děti lenivé a nevěnují se žádnému sportu. Jejich maximální sportovní výkon se mnohdy rovná chůzi z jedné místnosti do druhé místnosti pro tablet. Spolu se špatnou životosprávou vede nedostatek pohybu k obezitě. Děti nezvládají v hodinách tělesné výchovy to, co naši dědové a babičky dokázali hravě. Jejich celková fyzická neobratnost je příčinou častějších úrazů. Pojďme se ale na tento problém podívat z jiného úhlu. Nevěnujme se důsledku, zamysleme se nyní nad příčinou.
malinký fotbalisti

Buďme dětem vzorem

Ruku na srdce, doba pokročila. Dříve děti přišly ze školy domů, jen se převlékly a běžely si ven hrát s kamarády. Dnes místo hry venku zasednou k počítači, tabletu nebo na svých chytrých telefonech hrají hry, sledují různé sociální sítě a komunikují s kamarády nikoli tváří v tvář, ale on-line.

Jako i v mnohých ostatních sférách dětského života, je rodič pro dítě vzorem. Své děti učíme jistému dennímu režimu, zvykům a rituálům. Pokud nebudeme sami pravidelně zařazovat  pohybové aktivity, jen s obtížemi se bude sportování věnovat naše dítě. Nemusí se jednat o hodiny strávené v posilovně. Z počátku je dostačující delší procházka nebo jízda na kole. Postupně se můžete propracovat k běhání. Společně se svými dětmi můžete také hrát tenis, volejbal, badminton. Prostě cokoli, co přinese radost vám i vašim dětem. Pokud raději trávíte čas pobytem v přírodě, zařaďte do režimu celé rodiny víkendové túry na vaše oblíbená místa. Tuto aktivitu můžete spojit s oblíbeným sběrem turistických známek.

Alespoň budete mít přehled, jaká místa jste již navštívili a kam se ještě můžete vypravit.
 trénink baletek

Sportovní dětské kroužky

Volný čas mohou děti vyplnit i docházením na sportovní kroužky. Zde je velmi důležité věnovat pozornost výběru sportovního kroužku tak, aby dítě sport opravdu bavil a zajímal. Rodič zde pak funguje jako doprovod a podpora. Dítě se věnuje sportu dle vlastního výběru a zároveň je v přímém kontaktu s vrstevníky a to jinak, než ve školní lavici. Což může život vašeho dítěte velmi obohatit o nové zkušenosti.