Pokud rádi experimentujete s materiálem, barvami či světlem, je náš článek stvořen právě pro Vás. Sepsali jsme hned několik způsobů, jakými můžete své obyčejné stěny ozvláštnit a vdechnout svému bydlení nový život a šmrnc.

kamenná stěna
Břidlice

Stále oblíbenější je kontrast mezi hrubými materiály a čistotou. Proto si lidé začali do bytů pořizovat různé kamenné desky, masivní stoly nebo zajímavě vzorované pohovky. Další možností, jak dosáhnout tohoto efektního kontrastu, je obložení jedné stěny břidlicí. Břidlice se materiál, na které není vidět prach ani nečistota. Je velmi praktický a místnost, kde se stěna takovým způsobem obloží, rázem dostane absolutně jiný rozměr.

Břidlice se prodává v několika různých odstínech a velikostech, tudíž se dá vyhovět většině požadavků zákazníků. Skvěle působí například za krbem nebo v koupelně. Rozhodně nedoporučujeme dávat břidlici do dětských pokojů, obzvlášť pokud máte malé děti. Břidlice je z profilu velmi hrbolatá a hrubá, děti by se o ni mohly odřít nebo uhodit.

Plastické tapety

Tapeta, která má plastický efekt, je velmi oblíbeným doplňkem většiny designérů. Působí velmi nenuceně a je perfektním doplňkem do stroze zařizovaných bytů. Pokud si nepotrpíte na květiny, sošky, či jiné dekorace, na které se práší, a chtěli byste něco více praktického, pak jsou plastické tapety právě pro Vás! Fungují na principu normálních tapet, avšak prodávají se v bílé barvě, aby si je následně majitel mohl přetřít barvou, kterou chce on. Prodávají se ve spoustě různých vzorech. Naopak tento typ tapet doporučujeme do dětských pokojů, jelikož působí velmi uklidňujícím dojmem. Jedinou nevýhodou je to, že tapetu nesmíte přetřít barvou více jak třikrát, jelikož poté už ztrácí na plastickém efektu.
pokoj v šedém tónu
Existuje řada dalších možností, jak Vaše stěny ozvláštnit. Dostupné jsou posuvné závěsy, koberce či obrovské obrazy. Je pouze na Vás, kolik budete chtít do svého bydlení investovat a jak moc jste ochotni experimentovat.