Pořídili jste si nový nábytek a dovezli vám jej v podobě hromady kartonových krabic, které máte složené v předsíni nebo v garáži? Pak bychom vám rádi naznačili, že se montážemi nábytku zabývají i stěhovací firmy, a že jim tuto práci můžete svěřit. Jaké má toto řešení výhody?

Pojištění – stěhovací firmy jsou pojištěné pro případ poškození nebo ztráty vašich i cizích předmětů, a týká se to i procesu montáže nábytku. Výhoda spočívá v tom, že jestliže stěhováci někde udělají chybu, škodu vám nahradí a vám odpadnou starosti s reklamací zakoupeného výrobku. Kdybyste však udělali chybu při montáži vy, reklamaci vám výrobce nábytku neuzná.

montáž nábytku

Velké a těžké dílymontáž nábytku v Praze někdy vyžaduje vynaložit větší fyzickou sílu, a ne každý to zvládne. Týká se to zejména velkých kusů desek, např. šatních skříní, posuvných dveří, psacích stolů z dřevěného masivu, manželských dvojlůžek atp. velmi problematické může být i zavěšování horní řady skříněk kuchyňských linek, zejména jsou-li zalomené do písmene L.

sestavený nábytek

Složitá konstrukce – stěhovací firmu můžete požádat i o sestavení kompletní kuchyně nebo přemístění vestavěné skříně na míru na jiné místo. Toto bývají velmi složitě řešené konstrukce, kde záleží na přesném pracovním postupu, a kde se každá chybička ihned projeví.

Technické myšlení – někteří lidé jsou technicky poměrně zdatní a poradí si i s něčím, s čím se dosud nesetkali. Pak je však skupina těch, co jim technika téměř nic neříká, a jejich život se ubírá docela odlišným směrem, např. filosofové, psychologové, pěstitelé rostlin, lékaři, hudebníci, malíři atd. I tito lidé potřebují smontovat nábytek, a nemůžete od nich očekávat, že vezmou do ruky šroubovák a povedou si jako zdatní kutilové. Možná, že nakonec ano, ale ti by měli být pod dohledem zkušené osoby, která je povede patřičným směrem a důkladně je proškolí, podobně, jak je tomu i u dětí ve škole.