Internet je globálním nástrojem, který se snaží propojit celý svět. Zároveň je téměř nekonečným zdrojem informací o každém z nás i našich životů. Je zdrojem informací, které pomáhají řešit velké problémy, ale také velké problémy dokáže sám o sobě ve spojení s lidskou povahou vytvořit.
A jaké problémy dokáže vytvořit? Pro šikovného hackera není problém ukradnout Vám Vaši identitu a vystupovat na internetu jako Vy, aniž byste o tom měli tušení. Dokáže Vám během chvilinky vyluxovat osobní i podnikatelský účet do posledního haléře, nabourat bezpečnost státu, zneužít v podstatě cokoli jakkoli.
spojení lidí
A nemusí být ani na stejné polokouli jako Vy, kterým zrovna škodí. Prostřednictvím internetu je možné zcizit z jakéhokoli místa na světě jakékoli informace, ať už jde o velikost šatů, které nosíte, nebo po vývoj jaderných či chemických zbraní.
Internet je v rukou člověka dvousečnou zbraní, stejně jako v podstatě cokoli. My lidé, tedy někteří z nás máme sklony k tomu, chtít víc na úkor ostatních a bez práce. To umožňuje internet. Umožňuje také rychlé šíření informací, rychlejší než tištěnými médii a to informací skutečných i uměle vykonstruovaných, které dokážou ve státě například způsobit stav ohrožení a zvýšení bezpečnostních opatření, aniž by to bylo možné, jindy zase dokážou takové informace zatajit a ohrozit tím bezpečnost celého lidstva.
město za monitory
Mnoho lidí dnes již nedokáže bez internetu doslova žít a existovat. Bez internetu si nenakoupí, nic nezařídí a s nikým nejsou schopni komunikovat. Je smutný pohled na děti, které stojí vedle sebe a místo aby si povídali a vymýšleli lumpárny, koukají každý do své kouzelné krabičky s názvem chytrý telefon a komunikují se světem prostřednictvím této krabičky. Normálně už to neumějí. Je tohle opravdu svět, který pro naše děti chceme? Za mě ne, je na každém z nás, co svým dětem dovolíme, to z nich vyroste.