Možná už někteří z vás zaslechli že vláda má v plánu vymyslet nový druh sociálních dávek, nejedná se však o klasické sociální dávku, jedná se totiž o takzvané náhradní výživné které je určeno pro osoby které jsou rozvedené a musí živit své nezletilé děti, není to však pro všechny osoby z takovéto skupiny nýbrž však pro ty kteří mají problémy s druhým rodičem který neplatí alimenty. Nárok na takovou dávku budou mít tedy ty rodiče kteří se se svým bývalým partnerem soudí o peníze nebo je vymáhají s pomocí exekuce. Toto výživné by mělo být cca tři tisíce korun a poškozený rodič by tuto dávku měl pobírat po dobu dvou let. O tuto dávku si můžete zažádat především v případě že již zmíněné souzení či vymáhání nemá žádný vliv na vašeho partnera a ten i přes to stále buď neposílá nebo dokonce odmítá na vaše děti platit.

samoživitelka

Pro rodiče samoživitele je to velká pomoc a jak jistě víte pro tu druhou stranu je to spíše problém protože pokud nějakou určitou dobu neplatíte alimenty (tato doba je cca půl roku) můžete se také dostat do vězení a nějakou dobu si tam pobývat. A není to zbytečné pouze e kvůli své chamtivosti skončit ve vězení? Asi ano že? Nikdo přece nechce zůstat kvůli takové „blbosti“ ve vězení. Jak jistě víte když musí jakákoliv osoba sama živit svoje dítě tak to vůbec není lehké, protože ho neživíte pouze jídlem ale pro takové dítě se musí obstarávat jídlo, výbava do školy, oblečení, a také se musí platit spousta dalších věcí jako je například nájem, elektřina, voda, plyn, v případě auta i benzín, a také je vždy dobré mít něco málo v záloze na horší časy. Jenže právě v případech kdy druhý rodič neplatí to co musí je pro rodiče který má děti v péči dosti náročné vše zařídit pouze z jednoho platu a ještě k tomu když má minimální mzdu. Takže myslím že všichni rodiče kteří se o své děti musí starat sami s radosti poděkují státu a vládě že konečně vymysleli něco jako je právě náhradní výživné.

neplatící rodič

A s pomocí státu poté budou vymáhat peníze po družícím rodiči. A ještě je nutno dodat že pokud si budete takovou žádost podávat nesmíte zapomenou dokument neboli dokumenty o rozsudku které vám vystavil soud ve kterém je napsané na jaké částce jste se s partnerem domluvili. Dále budete potřebovat doklad o vašem nezaopatřeném nezletilém dítěti a pokud jste využívali vymáhání s pomocí exekuce neobejdete se ani bez dokumentu který danou akci potvrdí. Takže jak jistě víte všichni se staneme rodiči Americkahypoteka.