Zelený čaj si obvykle jako první nespojíte zrovna s kosmetikou. Většina z nás si pod pojmem zelený čaj představí hrníček s vonící tekutinou, kterou si vychutnáte, nejlépe v chvilce klidu, a krásně si u toho odpočinete. Ale věděli jste, že zelený čaj má skvělé přínosy pro naši pleť, a to nejen tehdy, pokud ho konzumujeme, ale i pokud používáme kosmetické výrobky, které obsahují zelený čaj. Zelený čaj je pro naši pleť skutečně zázrakem. Jak naši pokožku ovlivňuje? Zelený čaj je plný antioxidantů, které mají schopnost zneutralizovat volné radikály, které se vyskytují všude kolem nás a působí na naši pleť tak, že ji ubližují a rychleji stárne.

čaj

Proto je zelený čaj pro nás důležitý, chrání naši pokožku před předčasným stárnutím. Má také čistící vlastnosti, proto čistící či odličovací přípravky s dobře naformulovaným zeleným čajem většinou fungují velmi spolehlivě a pleť vám dokonale vyčistí. Dokáže navíc pleť zklidnit, takže kosmetika z něj je vhodná i pro citlivou pleť nebo pleť podrážděnou silnými přípravky, které se například používají při léčbě akné. Proti akné je zelený čaj mimochodem taky skvělým pomocníkem. Zelený čaj je také velmi účinný proti kruhům a otokům očního okolí, takže si určitě pořiďte oční sérum nebo oční krém s přídavkem zeleného čaje.

zelený čaj

Kosmetiku se zeleným čajem ale nemusíte jen kupovat. Jen z pár ingrediencí, přičemž u většiny návodů zjistíte, že máte dokonce všechny doma, si můžete vyrobit domácí, přírodní kosmetiku ze zeleného čaje. Budete hlavně potřebovat sypaný zelený čaj anebo pytlíkový zelený čaj. Doporučujeme ale kosmetiku připravovat spíše ze sypaného čaje, protože ten je více kvalitnější a způsob louhování sypaného čaje umožní, že čajové lístky ze sebe pustí více zdravotně přínosných látek, které jsou právě dobré pro naši pleť. Pořád vás to vyjde levněji než značková kosmetika.