Mnoho z nás bere nejrůznější typy léků. V podstatě by se dalo říci, že je mnohem jednodušší najít člověka, který nějaké bere, či naopak. A v mnohých případech na nich závisí i jeho život. Není tedy divu, že je pro něj důležité, aby byla jejich dodávka nepřerušená.

Avšak ačkoliv se to může zdát zvláštní, za toto nezodpovídají lékárníci. Dodávky má v režii lékárenský velkoobchod technolife.cz, tedy velkosklad léků, odkud jsou jednotlivé přípravky do lékáren a nemocnic zaváženy. V případě, že zde onen preparát není, s tím v lékárně neudělají nic.

různé zdravotnické pomůcky

Zde nás samozřejmě může napadnout, že bychom si je mohli kupovat přímo tam. Vyšlo by nás to levněji, neboť ceny v lékárnách jsou dražší, a navíc bychom si mohli vzít i větší množství. To se hodí pro lidi, kteří daný přípravek berou opravdu dlouhodobě.

To samozřejmě zní dobře, avšak jednoduché to ani zdaleka není. Na rozdíl například od potravinářských velkoskladů jsou ty lékárenské přísně regulovány. Zdaleka ne každý zde může nakupovat.

Je to samozřejmě z bezpečnostních důvodů: mnohé přípravky mohou být při špatném dávkování nebezpečné a způsobit více škody než užitku. Jiné jsou naopak snadno zneužitelné například pro výrobu drog, zvláště ve větším množství. I proto je prodej přísně regulován, a to nejen ve velkoskladech, ale i v lékárnách samotných.

regály plné léků

Co se velkoobchodu týče, zde mohou nakupovat pouze licencované lékárny, nemocnice a lékaři. Kdokoliv jiný bude odmítnut. A je jasné, že jsou to právě oni, kdo je bude objednávat ve větším množství.

Můžeme se samozřejmě ptát, proč si zde nemůže vyzvednout například léky na recept. Odpovědí je, že zde se prodávají výhradně ve větším množství, a to na recept skutečně nedostaneme. Proto nám nezbude nic jiného než zkrátka dojít do lékárny, bez ohledu na to, co máme předepsáno a jak dlouho to budeme brát. Jistě, není to ideální, ale je to pro bezpečnost nás všech.