Hory lákají mnoho milovníků outdoorových aktivit již řadu let, a to bez ohledu na to, jaká jsou zrovna v prodeji dílčí vybavení. Lidé po svazích putují s batohy moderními i zastaralými, ale především dbají na své vlastní pohodlí, co se týče vhodné obuvi a oblečení. Jestliže máte dobré boty, je největší podíl potíží vyřešen, protože zejména na jejich konstrukci záleží, jak se bude odvíjet váš výlet. Pak jsou tu ještě nějaké momenty, které jsou rovněž důležité pro příznivý průběh putování v horách, a mezi nimi jedna pro muže spíše neznámá záhada, a tou je menstruace.

dívka v horském terénu

Muži si jen stěží dovedou představit, že by krváceli z rozkroku každý měsíc, a kvůli tomu podstupovali to, co musí zvládnout ve svém životě každá žena.

Menstruace je spojována s důslednou hygienou, ale především s pomůckami, z nichž mnohé nejsou zrovna komfortní. A na horské túře zvlášť. Představa, že si budete měnit několikrát za den tampony či vložky, a budete kvůli tomu neustále odbíhat kamsi do křoví (a někde neroste ve vyšších výškách ani kosodřevina, takže se tam není kde skrýt), je docela nepříjemná. Nenechte si však pokazit výlet do hor jen kvůli „měsíčkům“. Existují totiž menstruační kalhotky.

putování v horách

Menstruační kalhotky jak to funguje – je otázka, kterou si budete zřejmě pokládat, pokud jste o nich nikdy neslyšely. Takže krátce na vysvětlenou – kalhotky jsou vyrobeny tak, aby se do nich nemuselo již nic vkládat, a přesto dokázaly zachytit veškerou unikající tekutinu. Největší jejich výhoda spočívá v tom, že se mění jen přibližně jednou v průběhu dne, takže máte zajištěn maximální komfort dlouhou dobu, a odpadá pracné a časté vyhledávání vhodného prostředí pro výměnu vložek. Kalhotky lze snadno vyprat, čímž následně ušetříte za nákup hygienických pomůcek. Váš výlet do hor pak může mít docela odlišnou podobu od těch předchozích, kdy vás tu zastihla menstruace s původní „výbavou“.