To, že jsme národ milovníků zahradních bazénu, je snad jasné úplně každému. Pohled z letadla, nebo dronu na běžnou obec, prozradí, že u drtivé většiny domů se skví modrá hladina většího či menšího bazénu. Hranaté, kulaté, se zaoblenými rohy, se zastřešením i bez něj. Spousta lidí si prošla v životě určitým bazénovým vývojem. Začali o obyčejných, s nafukovacím límcem. Bazénům přišli na chuť a jaksi zjistili, že život bez bazénu by nebyl jaksi ono. Přešli proto k pevným, nadzemním bazénům. Byly větší, poskytovaly větší možnosti zábavy i odpočinku, ale na pohled nebyly nic moc. Přece jen, z úhledné zahrady vystupující konstrukce, plná trubek není zrovna pastvou pro oči. A také to přelézání po žebřících do vody a zpět. Kolikrát si přitom děti natloukly.
Takže chtě nechtě se začínají pohlížet, po opravdu krásném bazénu. Zapuštěném hezky do terénu, s upraveným okolím a pohodlnými schůdky do vody. Jenže kde takový bazén zakoupit? Existuje více druhů, typů? Jak jej potom dopravit k sobě na zahradu? Na tyto otázky se prostě musí najít odpovědi. Především je dobré se obrátit na někoho, kdo podniká v oblasti výroby bazénů. Tyto firmy většinou zajišťují komplex služeb. Takže vám bazén vyrobí, dopraví i nainstalují. Samozřejmostí je také možnost dokoupení bazénových potřeb a nejširšího vybavení.
Bazény jsou kulaté, oválné, nebo se zaoblenými rohy. Svým způsobem klasické jsou bazény obdélníkové. Bazény jsou vybaveny buď vstupním žebříčkem z nerezové oceli. Jinou variantou jsou vstupní schody. Ty jsou pro vstup do vody pohodlnější, dá se na nich posedět, děti si mohou zvykat na zvětšující se hloubku.
Bazény lze pořídit především ve dvou základních barvách. V modré a bílé. K bazénům lze pořídit i s praktickým přelivem. Kolem celého bazénu je zakrytý přelivový žlábek. Díky němu se dá bazén napustit úplně do plna. Voda, která díky vlnám se z bazénu vylije, se díky němu ihned dostane k čerpadlům a filtrům. Okolí bazénu je proto stále suché.