Dodá dávku vitamínu C – vitamín C potřebujeme dodávat v potravě denně, a kdo to zanedbá, obvykle mu selže imunitní systém. Odložte však raději syntetickou kyselinu askorbovou, byť z různých výtažků, ačkoli se tváří jako kdovíjak prospěšný přípravek, a dopřejte si to, co nám příroda daruje v přirozené podobě. Tedy nejlépe čerstvé ovoce a zeleninu anebo jejich šťávy.

citronová šťáva se zázvorem

Odstraní projevy překyselení – překyselení organismu je mnohdy bohužel nesprávně pochopeno a pojímáno jako ryze komerční záležitost pro prodej různých (mnohdy pochybných) výživových doplňků. Měli bychom si uvědomit, že překyselení je vlastně oslabení těla vlivem přetížení metabolických procesů, které musí organismus vykonávat v důsledku nesprávné životosprávy a obecně životního stylu. Dochází k tomu např. při delším pobytu v zakouřené místnosti, v hluku, smogu a velkém horku, při různých konfliktech a hádkách, nedostatku spánku a pohybu, ale i při přehnaných sportovních aktivitách. Tomu všemu se snažte vyhýbat a dopřejte si zároveň silná a hlavně přirozená „odkyselovadla“. Jedním z nejúčinnějších je 100 citronová šťáva Eshop.koldokol.cz. Ačkoli je to kyselina, váže se v těle na různé látky tak, že jej zbavuje toxických zplodin, a tím brání překyselení.

zralé citróny

Nastartuje metabolismus – proces detoxikace těla zároveň zvýší metabolickou aktivitu a při dlouhodobém působení se dostaví omlazující efekt. Při přechodu na rostlinnou stravu se pak můžete cítit více svěží, aktivnější, spokojenější a tvořivější.

Podpoří zdravé hubnutí – rychlejší metabolismus také účinněji likviduje uložené tukové zásoby a formuje ideální postavu. Šťávy z citrusů vám v tom mohou výrazně napomáhat.

Doplní energii – citrusy jsou jakési „nakopávače“ neboli boostery pro přirozené každodenní fungování, je to mnohem lepší životabudič, než ranní káva a cigaretka., to vám potvrdí spousta lidí, kteří se již závislosti na nikotinu a kofeinu zbavili.