Nepopíratelný fakt. Pokud chcete něčeho dosáhnout, jednoznačně se o to musíte přičinit vlastní silou a snažením. Z toho důvodu, pokud vás trápí myšlenka na to, že nemůžete docílit všeho, čeho chcete, budete se muset zamyslet nad tím, jestli děláte pro vaše sny maximum a vynaložíte všechnu snahu na to, co je pro vás důležité.
tým kolegů

Překážky se vám nevyhnou

Mnoho lidí odrazuje od dosažení jejich plánů, jeden zásadní problém. Tím jsou překážky, které se nám mnohdy staví do cesta, aby nás někdy odradily a někdy naopak povzbudily k tomu, abychom se nevzdávali.
Pokud vám tedy nebude chybět odhodlání, jít jim naproti a postavit se proti všemu, co vás bude chtít srazit ke dnu, máte šanci (dokonce obrovskou), že se vaše píle odrazí na vašich výsledcích.
pohled na východ slunce

Nedostatečná motivace

Každý člověk má nějaký ten sen, kterého by chtěl dosáhnout. Za každým takovým snem se schovává i motivace, která ho žene vpřed, aby se k jeho snu dopracoval „stůj co stůj“. Jestli vám tedy motivace chybí nebo ji v sobě máte pouze v malém množství, je pochopitelné, že upustíte od vašich ideálů a smíříte se s tím, co máte.
Neříká se tomu zbabělost, ale nelze popřít, že vám chybí vlastnost, jakou je vytrvalost.Protože nic na světě nedostanete zadarmo a ani za krátkou chvíli. Někdy trvá i delší dobu, než se začne všechna vaše snaha projevovat naplno a přinese vám „ovoce“. A to je teprve pocit, když víte, že jste věřili a usilovali o to, aby vám vše vyšlo tak, jak jste si to představovali.

Ve dvou se to lépe táhne

Staré známé pravidlo říká, že pokud jste na něco dva, máte větší šanci na úspěch. Pokud po něčem toužíte a víte, že sami byste to nezvládli, můžete si pomoci další osobou, kterou do vašeho plánu zapojíte. Má to hned několik pozitivních stránek:
–       navzájem se podržíte
–       snadněji zvládnete problémy a poperete se s nimi
–       budete mít neustálou podporu a jistotu, že v tom nejste sami
–       můžete se rychleji dopracovat k výsledkům
–       získáte větší sebevědomí a budete se navzájem táhnout vpřed
Ne vždy je cesta za úspěchem jednoduchá. Právě naopak, mnohdy dá pěkně zabrat každý jeden den, který obětujete tomu, čeho chcete docílit. Pokud ovšem nepřestanete věřit a doufat, že jednou se usměje štěstí i na vás, máte velkou pravděpodobnost k tomu, že se brzy budete radovat z toho, co jste vlastní snahou získali.