O výhodách sedacích vaků se ví již mnoho let, především jsou lehké a snadno přenosné, pohodlné a některé z nich i vzhledově zajímavé.

Co na sedacích pytlích můžete dělat

Ležet – první, co vás zřejmě napadne v souvislosti se sedacími vaky, je měkké a pohodlné posezení. Můžete si zvolit sezení v pravém úhlu nebo se více položit, pokrčit nohy, vsunout je pod sebe, zvednout je na stůl, zkrátka sednout si tak, jak vám to „sedne“. Velký vak si ovšem můžete položit na zem celou plochou a ulehnout na něj a odtud třeba sledovat film, co jste si právě stáhli z Internetu.

fialový sedací vak

Hrát karty – ve dvou na sedacím pytli pro děti větších rozměrů si klidně můžete zahrát karty. Sedíte proti sobě a do karet si nevidíte a máte na hraní dost místa. Anebo můžete hrát nějakou jinou hru, kdy se na vak posadíte zády k sobě a opřete se o sebe.

dívka na sedacím vaku

Masírovat – různé masérské techniky v souladu s měkkým posezením na vaku vás mohou dostat do meditačního a relaxačního stavu poměrně rychle. Vyzkoušejte kombinaci reflexních masáží plosek chodidel a ležení na vaku, tato procedura zlepšuje i špatnou náladu a podle toho, jakou oblast chodidel masírujete, můžete dotyčnou osobu i uspat.

Pracovat na notebooku – když si velký sedací vak Duo ve tvaru polštáře postavíte na bok, můžete se na něj posadit s rozkročenýma nohama tak, že z jedné strany vytvoří opěrku zad a z té druhé stojánek na notebook. Samozřejmě tu můžete sedět v tureckém sedu, nebo si nohy jednoduše natáhnout na taburet či konferenční stolek a mít notebook na klíně – v obou případech doporučujeme vhodnou chladicí podložku, aby se nepřehříval ani notebook, ani vy.

Milovat – projevit lásku a rozkoš je možné i na vaku, polystyrenová výplň nestudí a můžete si jej napolohovat podle aktuální situace a potřeb. Nebude tlačit vás ani váš protějšek a třeba to bude lepší zážitek, než na pohovce, kuchyňské lince, křesle či rozvrzané posteli.