Zhubnout je těžké, co si budeme povídat. Toužíme být krásné, líbit se samy sobě, vídat obdivné pohledy okolí, být zdravé, cítit se dobře a nosit každé oblečení, které se nám líbí. To je pohádka, ideální stav, ke které ale mnohé z nás jen obdivně vzhlíží a přes veškerou tvrdou snahu nám zbývají jen oči pro pláč. Pokud jsme skutečně rozhodnuté zhubnout, chce to dobrý plán, povědomí o aktuálním stavu svého těla, motivaci a cíl, za kterým jdeme. A nejlépe také podporu okolí, které může být při této trnité cestě velmi nápomocné. Důležité je také nemít na sebe přemrštěné požadavky, protože ty nelze splnit, což je následně silným demotivačním činitelem. Aby hubnutí tedy zůstalo zdravé a pro naše tělo dosažitelné, měli bychom zjistit, která váha je pro nás z lékařského hlediska zdravá a přiměřená http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/nahrada-za-pozemky-musi-byt-primerena-a-rozumna-zduraznil-us/1514505 a na ni se pak zaměřit.

Zdravý přístup

Pro běžné domácí účely se nejlépe hodí BMI kalkulátor, který nám počítání usnadní a po zadání naší výšky, váhy a roku narození určí, jaká hmotnost je pro naše tělo nejlepší, která je v normě a která již doporučenou normu překračuje či se stává přímo nebezpečnou. Jakmile budete mít tento průzkum aktuálního stavu hotový, je načase přistoupit k bojovému plánu. Základem je, jak všichni víme, zdravá strava, pravidelné menší porce jídla, které nás dostatečně zasytí a nebudou nás nutit k tajnému hladovému uzobávání, ale zároveň nepřidají až příliš mnoho kalorií, a druhým pilířem pak je pohyb a sport. Na internetu, v knihách i televizi najdete celou řadu i zdarma dostupných cvičících programů, pohybových aktivit a doporučení, které Vám počáteční období mohou usnadnit a rozvinout pozitivní vztah k pohybu.

Snadná příprava

Každý si vybere to, co ho baví a co jeho tělu vyhovuje. Se stravou je to ale složitější, základní doporučení týkající se zdravého stravování většinou všichni známe, v praxi to ale znamená neustálé vybírání z obrovské nabídky, čtení složení výrobků, promýšlení snídaní, obědů, večeří a svačinek, hledání receptů, vaření, přípravu krabiček, přemáhání se, když se chuť na určitý produkt snažíme nahradit ne tak chutnou zdravou variantou a tak dále. Protože je velmi těžké se v tomto procesu neztratit a vytrvat, je možné využít služeb různých společností a e-shopů a jídlo si nechat zasílat nebo dietní produkty snadné pro přípravu, u kterých navíc nebudete muset zkoumat množství kalorií a složení. Příkladem může být ketonová dieta a její dietní nápoje, které si snadno připravíte. Ať už se pro hubnutí teprve rozhodujete, začínáte s ním, nebo jste již na dobré cestě k cíli, najděte si to, co Vám celý proces usnadní a pomůže udržet motivaci až do konce. Odměnou Vám bude Vaše vysněná postava.