Myslím, že každá žena, která kdy hledala vhodný kočárek pro svoji rodinu, by řekla, že právě díky tomu, že je nabídka tak široká, tak je výběr celkem náročný. Je spousty výrobců, které nabízejí kvalitní kočárky. Je tak třeba si nejdříve prohlédnout nabídku, jaké kočárky jsou na trhu, které materiály, vzory, zpracování, doplňky, i jaký výběr různých typů kočárků je v dnešní době na trhu.

rodinná procházka

Při prohlídce nabídky je následně třeba si stanovit, jaké požadavky máte od kočárku. Co by měl splňovat, co od něho očekáváte. Třeba je velmi důležitá velikost kočárku. Jak vysoký kočárek, jak hluboká korba, zda se dají dát řídítka nízko či vysoko tak, aby vám to bylo pohodlné. Také zda se vejde do vašeho auta. Také je důležitá váha kočárku. A to hlavně v tom případě, kdy budete s kočárkem hodně cestovat, skládat ho, tahat do schodů či s ním hodně jezdit MHD. Dnes díky vhodným materiálům lze mít bytelný kočárek a přesto velmi lehký.

miminko v kočárku

Také je třeba zvážit, i co s kočárkem plánujete. Zda vám postačí obyčejný kočárek vhodný spíše do města. Který je třeba elegantní a s plastovými koly. Anebo zda dáte přednost terénnímu sportovnímu kočárku, který bude zvládat váš životní styl, který s vámi zvládne náročnější výpravy, výlety, sportování. Takovýto kočárek dobře zvládne náročný terén, kolečka má nafukovací, je odpružený, aby to bylo pro miminko pohodné, a přesto je velmi bytelný. Je za takových materiálů, které toho vydrží opravdu hodně. Proto je při výběru zvážit i to, jaký máte jako rodina životní styl a co vše máte v plánu s kočárkem podnikat. Samozřejmě jsou i další důležité požadavky. Pro někoho je velmi důležitá i barva kočárku, značka nebo i možnost dvojkombinace či trojkombinace. Dobré je si i kočárek vyzkoušet. To proto, abyste věděli, jak se vám s ním jezdí, manipuluje a zda s ním budete spokojeni.