Máte šití jako svého koníčka a baví vás a naplňuje vytvářet stále nové modely? Šijete naopak jen občas a moc to ještě neumíte? Víte, proč je dobré doma šít?

Začínáte šít? Pokud budete mít všechny důležité potřeby pro šití, půjde vám to skoro samo!

Někdo se zakázkovým šitím uživí, někdo to dělá jen, jako přivýdělek někdo naopak šije zásadně pro své potěšení. Najdete se v některé z kategorií nebo se teprve odhodláváte k tomu, se šitím začít? Pro úspěšné domácí šití je zapotřebí mít kvalitní šicí stroj, ale i další potřeby. Pokud se budete chtít pustit i do složitějších modelů nebo ji už troufnete alespoň na halenku či sukni, neobejdete se také bez krejčovské panny. Výběr pomůcek opravdu nepodceňujte.

krejčovská panna

Kvalita, kterou jinde nenajdete

V dnešní době se cení zlaté české ručičky opravdu hodně, kdo si totiž umí něco doma vytvořit sám, má výhodu v tom, že nemusí nic shánět a hlavně utrácet peníze. Domácí výroba se totiž vyplatí vždycky a nejde jen o šití oblečení či doplňků. Když něco děláme sami doma, platíme opravdu jen za materiál, který se obvykle dá pořídit výhodně, čas už tomu věnujeme svůj. Navíc šití je nejen výhodným ale i krásným koníčkem, vždycky je navíc, co zlepšovat a to je rozhodně taky velké plus. Pokud šít začínáte, nepůjde to bez dobrého startovního šicího stroje, i látky by měly být kvalitní, stejně jako nitě a ostatní galanterie. Když se vám povede spíchnout prvních pár kousků, možná, že zatoužíte po tom, zdokonalit se.

Pokud si začnete šít doma, zjistíte, že získáte kousky za nízké ceny a to dokonce v kvalitě, kterou jinde nenajdete. Když si totiž něco vytvoříte doma, máte to ve svých rukách, můžete ovlivnit nejen to, jak oblečení vypadá, ale i to, jak je přesně ušité.

krejčovská panna černá

Krejčovská panna je potřebná a pomůže vám

Krejčovská panna by neměla chybět žádné švadleně, i když jde o pomůcku, která zabere nějaké to místo, rozhodně není zbytečná. Jestliže se pustíte do šití různých kousků oblečení, s krejčovskou pannou budete mít všechno přesně ušito a určitě se vám bude i lépe pracovat. Pannu vybírejte i podle toho, jak moc šijete. Jednoduché panny totiž nemusí být tolik odolné a hlavně nebývají nastavitelné. Pro lepší značení, pro práci se špendlíky a podobně jsou lepší propracovanější pěnové panny, které mají i nastavitelnou výšku a šířku. Pak lépe odhadnete i velikost šitého kousku oblečení.

Šití je poměrně návykové, jak se vám něco povede jednou, budete chtít šít už pořád dál.