Kanada je rozlohou druhá největší země, hned po Ruské federaci. Často je přezdívaná jako kulturní mozaika, kvůli obrovskému množství různých národností a kultur, které zde žijí. Oproti svému jižnímu sousedu, Spojeným státům se však kultury nesmísily do něčeho nového, ale zachovaly si své důležité prvky až do dnes.
Kanada je velmi různorodá země, plná kontrastů, člověkem téměř nedotčené přírody, ale i významných moderních měst.
mraky nad městem.jpg

Ottawa – Washington severu

Ottawa, město s téměř miliónem obyvatel získalo status hlavního města Kanady v roce 1855. Leží na jižním břehu stejnojmenné řeky Ottawa, blízko hranic se Spojenými státy. Přítok řeky Ottawy, Rideau River dal vzniknout asi nejznámější dominantě tohoto města – Rideau Canal.
Rideau Canal spojuje hlavní město s přilehlým městem Kingston. Zatímco v létě si můžete užít úchvatnou projížďku lodí, v zimním období se kanál promění v největší bruslařskou dráhu na světě. Na délku dosahuje až vzdálenosti 7,8 km a díky tomu si získal i čestné místo v Guinnessově knize rekordů.
Dalším místem, které určitě stojí za zmínku je Parliament Hill. Jde o rozsáhlý komplex vládních budov, postavených převážně v novogotickém a viktoriánském stylu. Dominantou celého komplexu je přes 90 m vysoká věž nazvaná Peace Tower, která je součástí budovy parlamentu – Centre Block. Jednou z dalších zajímavých budov, v těsné blízkosti kanadského parlamentu je velká knihovna, známá hlavně díky své netradiční architektuře.
V blízkosti Parliament Hill se rovněž nachází budova nejvyššího soudu Kanady. Kolem je samozřejmě velké množství kanceláří soudců, poslanců a senátorů, ale i sídlo ministerského předsedy. To ale bohužel není veřejnosti zpřístupněno k návštěvě.
park přes parlamentem.jpg

Co dalšího navštívit?

·         Kanadská královská mincovna – místo ražení kanadských mincí v samotném centru města
·         Národní galerie
·         Bazilika Notre Dame
·         Byward Market – nejstarší trh se svou nezaměnitelnou živou atmosférou
·         Kanadské muzeum války – pro milovníky historie a militarismu
·         Památník války – s pravidelnou výměnou stráží