Kromě klasických možných způsobů, jak zhodnotit své finanční prostředky jako jsou například spořicí účty, stavební spoření, penzijní spoření atd. lze vydělat i na alternativních investicích a jednou z takovýchto investic jsou státní dluhopisy se 100 letou dobou splatnosti. Ano je to šílené, ale taky velice výhodné. U běžných dluhopisů bývá zhodnocení okolo max. 5%, avšak u těchto netypických dluhopisů dochází ke zhodnocení až 14%. Není se tedy proč divit, když stoleté Rakouské státní dluhopisy šly na odbyt v takové míře, že poptávka převyšovala nabídku. Argentina dokonce nabízí ještě mnohem vyšší zhodnocení, ale díky tomu, že v minulosti již několikrát zbankrotovala, tak je to podstatně rizikovější investiční subjekt.
bitcoin mezi prsty
Další možnou alternativou je Bitcoin, neboli kryptoměna, který láme snad všechna očekávání. Kryptoměna si vybudovala velkou popularitu mezi investory a jeho hodnota neustále narůstá každým dnem. Je natolik úspěšný, že dokáže efektivně porážet všechny konkurenční měny, ale má to jeden háček, který je celkem dobré zvážit ještě než provedeme svou první investici. Bitcoin je postavený domeček z karet, jeho hodnota není podložená žádným pevným, fixním produktem, zbožím či čímkoliv jiným. Což znamená, že jeho hodnota roste jenom díky tomu, že lidé očekávají, že jeho hodnota bude růst a tak si neustále kupují další a další akcie. Výnosnost je zde enormní, ale bublina může snadno a velmi účinně splasknout a zanechat jen prázdné místo v peněžence, proto doporučujeme investovat do kryproměn čistě z důvodu rozšíření svého vlastního investičního portfolia, kde už je zajištěná diverzifikace rizika.
·         Nevýhody Bitcoiunu:
·         Nutná přítomnost internetu
·         Možnost krádeže
·         Ztráta hesla, klíče, nebo bitcoinové peněženky
·         Zneužití anonymity
označení výpočtu
Podstatou těchto alternativních investic by mělo být víceméně rozšíření vlastního portfolia, bez kterého správný investor nemůže nikdy řádně fungovat.