V dnešním světě se stává normálním, že se ženy nemají rády. Neváží si sami sebe a mají nízké sebevědomí. Aby taky ne, vždyť ze všech médií na nás útočí kult štíhlosti, nebo poslední dobou plus size modelek. Nikde nic mezi tím, člověk neví, co vlastně chce společnost a potom nemá nejmenší tušení, co vlastně chce on. V dnešním světě je těžké se nezbláznit, natož aby se ještě dokázal mít rád. Mít rád sám sebe by ale mělo být naší prioritou. Je to pro nás to nejdůležitější. Tady jsou tři nejzákladnější tipy.
 modelka v bílém svetru
Nenadávat si
Jedna z nejdůležitějších věcí. Ráno vstanete, postavíte se před zrcadlo a řekněte si, jak jste odporná, hnusná a jak Vás musí všichni nenávidět. Něco se Vám nepovede a řekněte si, jak jste blbá, že to přece bylo jasný a měla jste to vědět. Ale nadávat si nikam nevede. Možná k depresím a sebe-nenávisti. A to nikdo nechce. Zkuste si místo toho říct, že Vám to sluší. Usmějte se na sebe do zrcadla a odpusťte si. Někdy se Vám něco nepovede, ale je to normální. Může to být těžké a může se Vám to zdát jako totální blbost, ale uvidíte, opravdu to pomáhá.
 
Přijmout sám sebe
Všechno, co vidíme v médiích jsou dokonalí lidé. Ale ve většině případů jde o Photoshop, správné světlo nebo úhel. Ale na tom nezáleží. Studie ukazují, že ostatní nás vidí o trochu více přitažlivé, než vidíme sami sebe. Když se máme rádi, lidé si nebudou všímat našich nedokonalostí. A každý nějakou má. Opravdu. Jen je neukazují na veřejnosti. A vy je nevidíte. Stejně jako ostatní nevidí ty naše. To jenom my jsme na sebe příliš přísní, nikdo ostatní. Jen my, my a naše vlastní hlava. Všechno je to jen o nás.
 plnoštíhlá modelka
Udělejte něco pro sebe
Dělejte všechno to, co Vás baví. Cvičte, jezte zdravě, sportujte. Ale ne proto, že své tělo nenávidíte. Udělejte to, protože se máte rádi. Pokud Vás baví cokoliv jiného, věnujte se tomu. Dejte si cíle, ale splnitelné, postupujte po malých krůčcích. Odměňujte se za vše, co se Vám povede.
 
Nezáleží na tom, kdo jste nebo jak vypadáte. Rád se může mít každý!