Soukromě podnikající lidé a firmy nezažívají vždy jenom časy hojnosti. Nejednou se jim také nedaří tak, jak by se jim dařit mělo, a potom je třeba hledat možnosti nápravy a návratu k úspěšnému byznysu. Což je ale často docela problém, protože provádět žádoucí změny znamená nejednou investovat peníze. A je logické, že ten, komu se v jeho podnikání nedaří, nemá právě takové příjmy, aby si z nich mohl dovolit jakékoliv velké utrácení, investice do svého byznysu nevyjímaje.

A co tedy udělat, když se úspěšný restart byznysu nedá bez finanční injekce zvládnout, jenže není z čeho to zaplatit?

dvě mince

V takové chvíli se nejednou hodí nebankovní americká hypotéka, což je půjčka určená právě k něčemu takovému. Tedy k nápravě nedostatků, k nimž v podnikání nejednou nevyhnutelně dochází a jež mohou provozovatele takové firmy nepříjemně zaskočit.

Výhodou takové hypotéky je ve srovnání s jinými obvyklými podnikatelskými půjčkami to, že se tu namísto komplikovaného prověřování žadatelovy finanční situace, namísto vyžadování dobře vypadajícího daňového přiznání a vysokých příjmů, čistých registrů dlužníků a dalších pozitiv vyžaduje pouze prokázání elementární schopnosti splácet spolu s možností zaručit se za takovou půjčku zástavou podnikatelovy vlastní nemovitosti.

cizí peníze

Jakmile je těmito docela snadno zvládnutelnými způsoby prokázáno, že bude dlužník schopen a ochoten splácet, nic nebrání tomu, aby tomuto půjčili. A půjčit si tu lze i dost velké peníze, pokud to samozřejmě umožňuje hodnota zástavy, zmíněné nemovitosti, a pokud podnikatel zvládne aspoň ty nejnižší nastavitelné splátky.

A jakmile jsou takové peníze (rychle a jednoduše, bez dělání drahot) poskytnuty, dá se jimi zjednat náprava všeho, co se v podnikání nějak pokazilo a co si žádá nějakou investici. A zabrání se tak přinejmenším tomu nejhoršímu.