Udržovat čistou vodu ve vašem domácím venkovním bazénu byste měli nikoliv pouze z estetických důvodů, ale hlavně pro to, abyste ochránili své zdraví. Voda, ve které se přemnoží nepřátelské bakterie, případně ještě navíc i řasy, není zrovna tou nejlepší tekutinou, do které bystě měli lézt. Nepříjemné svědění a zarudlá pokožka jsou jen jedním z mnoha následků, které byste si z takovéhoto chování mohli odnést. V případě, že byste se navíc během plavání i trochu nalokali, mohlo by se vám udělat i trochu nevolno.

Skokanský můstek

Z toho důvodu je více než vhodné na kvalitu vody nejenže nezapomínat, ale naopak se o ni s železnou pravidelností starat. Nemusíte to podnikat každý den, ale alespoň dvakrát za týden byste měli vodu obohatit o nějaký druh dezinfekce, která dokáže zahubit veškeré bakterie a jiné cizorodé látky, které se k našim tělesným schránkám nechovají zrovna s úctou.
Křišťálově čistá voda

Kvalitní voda

Bez těch správných chemických přípravků dobré vody v bazénu asi jen tak nedocílíte. Naštěstí se nejedná o nic drahého, alespoň ne v případě, že sáhnete po osvědčené klasice ve formě chlorových tablet, respektive prášku. Jedná se o tradiční druh dezinfekce, která spolehlivě zahubí veškeré mikroskopické návštěvníky. Ve větším množství však může chlór vytvářet u citlivějších jedinců vyrážky, které sice poměrně rychle zmizí, ale není to nic příjemného. Z toho důvodu by bylo vhodné provádět čištění i jinak, aby nebylo nutné používat tak velké dávky. Ideální možností je používání ručních bazénových vysavačů.
Nohy čouhající z vody

Jsou efektivní

Na stěnách a na dně se udržuje nejvíce bakterií a rozličných usazenin, které je potřeba odstranit. Chemickou cestou to jde ale velmi složitě, většinou však vůbec. Z toho důvodu je nasazení speciálních vysavačů tím nejlepším a také nejlevnějším řešením. Ruční varianta není na rozdíl od automatických verzí finančně náročná a zároveň neztrácí nic ze své efektivity. Ruční vysavače jsou ideální pro menší vodní plochy.