Zimní oblečení pro děti by mělo být kvalitní, aby vydrželo dětské aktivity na sněhu a ledu. Mělo by být dostatečně teplé, dostatečně pružné, aby děti měly možnost pohybu. Někdy je těžké všechny požadavky skloubit, ale jsou věci, které vám to ulehčí. Jednou z nich je oblečení na míru od švadleny. Navíc vás může hřát pocit, že jste podpořili českou švadlenu, která většinou má děti a šitím se živí.

malá švadlenka

Než objednáte

Tak především jako u všeho ostatního si nejprve zkontrolujte, zda daná švadlena zboží nabízí a za kolik. Porovnejte si ceny a na švadleny, které jste si vybrali, si zjistěte potřebné reference. Ne všechny švadleny totiž šijí kvalitně a z kvalitních materiálů. Podezřele levné nabídky si opravdu proklepněte.

Výhody a nevýhody oblečení na míru

Oblečení, které je na míru má velkou výhodu. Především tu, že si sami vyberete barvu oděvu a látky na míru, přesně takové, jaké se vám a dítěti budou líbit. Navíc pokud správně změříte míry dítěte, oblečení bude skvěle sedět. Spousta švadlen také má své vychytávky, které jinde prostě neseženete. Nevýhodou je delší doba výroby oblečení, takže i delší dodací lhůta.

Bundy

Pokud jste se rozhodli pro ušití zimní bundičky, pak se především zaměřte na styl bundičky, jaký chcete. Zatímco některé švadleny šijí spíše sportovní typy bundiček, dají se sehnat i parky a elegantnější kabátky. Pokud chcete sportovnější bundu, volte zateplený softshell, který je vhodný především do mokra.
dítě na sněhu

Kalhoty

Batolecí kalhoty, tepláčky a jiné spodní části oděvu jsou skvělou volbou. Na zimu jsou skvělé především softshellové kalhoty, které nepromoknou, a navíc pěkně hřejí. Vybrat si můžete různé styly kalhot, ale za nás jsou ideální batolecí turecké kalhoty, které jsou skvělé na plenku, a navíc často mají i vysoké náplety v pase a na kotnících, což zajistí, to, že nebude dítěti táhnout na záda, a navíc se mu kalhoty nebudou vyhrnovat.