Youtube je skvělá platforma, která nejen umožňuje lidem z celého světa sdílet své nápady a myšlenky, ale také si zde můžete vydělat slušný obnos peněz. Chcete si založit svůj kanál, nebo třeba už nějaký máte a rádi byste se dozvěděli, jak se z vašeho koníčku může stát práce, která vás možná bude i živit? Kde je třeba začít?

práce youtubera

Založit si vlastní kanál

Samozřejmě to je to nejdůležitější. Výhoda je, že váš kanál může být naprosto o čemkoliv. Můžete se věnovat čemukoliv, co vás zajímá. Vytvořit krátký animační seriál, zpívat, sdílet váš životní styl a mnoho dalších. Je třeba pečlivě zvolit jméno vašeho kanálu. Čím více komplikované, tím samozřejmě hůře zapamatovatelné. Čím jednodušší, tím lepší. Také v nastavení nezapomeňte přidat klíčová slova, která se nějak vztahují k obsahu vašich videí.

Zaměřit se na to, čemu se budete ve svých videích věnovat

Netočte svá videa příliš dlouhá a dávejte si pozor na to, aby se vaši diváci nezačali při sledování nudit. Samozřejmě k tomu, abyste měli velkou sledovanost se budete muset postupně propracovat. Podívejte se například na prvotní videa slavných youtuberů. Jistě to bude neporovnatelné s tím, co točí dnes.

Vylepšujte vaše videa

Proto, abyste byli úspěšní, se budete muset pořád zlepšovat a také vylepšovat váš kanál. Kupte si novou kameru, lepší software na úpravu videí atd. To nejdůležitější ovšem je vytvářet a sdílet pravidelně. Pokud nahrajete video pouze jednou za měsíc, vaši diváci na vás s velkou pravděpodobností zapomenou. Snažte se vytvořit něco nového alespoň jednou týdně. Diváci tak budou netrpělivě čekat, s čím přijdete příště. Proto, abyste začali vydělávat peníze musíte mít sledovanost alespoň 4000 hodin a zároveň musíte mít alespoň 1000 diváků.
Yutube kanál

Sledujte analytický graf vývoje vašeho kanálu

Jedná se víceméně o zpětnou reakci na vaše videa a kanál. Kromě komentářů také uvidíte, která témata byla jak oblíbená. Každý youtuber tyto grafy pravidelně sleduje. Takže pokud stále pracujete na navyšování počtu diváků, věnujte těmto číslům a grafům pozornost.

Pokud už jste ve fázi, kdy vám váš kanál vydělává pěkný obnos peněz a chtěli byste se posunout o něco dál, můžete se stát partnerem Youtube. Proto ovšem musíte splňovat jiná kritéria. Vaše videa musí být sledovaná alespoň 15 hodin za posledních 90 dní. Tito partneři mají přístup k vylepšeným nástrojům pro tvorbu či na různé tipy.

Pro větší sledovanost můžete také vaše videa sdílet na sociálních sítích. Nestyďte se a komunikujte více se svými diváky.