Pokud se chcete do Lisabonu dostat levně, začněte si cestu plánovat s předstihem. Získat nejlevnější letenky do lisabonu vám může zabrat trochu času, protože zájem o tuto destinaci je veliký.

Lisabon je nejzápadnějším hlavním městem na evropské pevnině. Už od 12. století je na tomto místě čilý obchodní ruch, což je dáno především polohou velkého přístavu. Pro milovníky historie je město zdrojem nevšedních dějin, které se zdejším regionem doslova prohnaly. Po celá staletí se město rozšiřovalo a zvelebovalo, a o to větší tragédií bylo, když se 1. listopadu 1755 otřáslo celé město v základech a silné zemětřesení začalo devastaci města. Aby byla katastrofa završená, díky chaosu a zničeným stavbám se v městě vznítilo mnoho požárů a následně ještě přišla z moře obrovská vlna tsunami. Počet mrtvých se tehdy odhadovalo až na 100 tisíc. Další tragické chvíle zažilo město s příchodem napoleonských vojsk v 19. století a s modernizačními zákony, které měly za následek vykrádání staveb v majetku církve, a tak z města zmizelo mnoho cenných artefaktů.

vyhlídka na Lisabon

Místní obyvatelé se nenechali zlomit a dál své město budovali a zvelebovali a dnes už nikde nenajdete stopy po tragické historii.

Lisabon je město plné nadšených a energických lidí. Všichni zde milují fotbal a všichni aktivně podporují některý ze tří známých předních portugalských klubů, které ve městě sídlí.

Most Vasco de Gama

Stejně tak mají místní lidé dobrý vztah k jídlu. Strava je zde velice pestrá, protože základem je středozemní kuchyně, která je ovlivněná jídly, která sem byla přivezena z portugalských kolonií. Příznivá poloha u moře přeje rybolovu, a tak v menu místních restaurací vévodí ryby a mořské plody. Místní specialitou jsou plněné olihně. Ve stáncích na tržištích a u turistických cest narazíte na populární sendvič plněný masem a zalitý omáčkou z rajčat a piva, tradiční sušený salám, sušené tresky, kuře po africku, regionální sýry a spoustu dalších dobrot.