S penězi jsou nejednou potíže. I když jsou tu tyto od toho, aby nám usnadňovaly život a bylo nám díky nim skvěle, mohou nám tyto naši existenci i vysloveně komplikovat. A to tím, že jich leckdy nemáme dost, tolik, kolik bychom jich potřebovali mít.

Určitě to znáte přinejmenším z doslechu. Určitě víte, že jsou mezi námi i lidé mající hodně našponovaný rozpočet, a dokonce i lidé, kteří už svoji finanční situaci naprosto nezvládají. A máte-li smůlu, jste možná dokonce jedněmi z nich.

dolary a telefon

Proč je finanční tíseň smůlou, proč se v ní nikdo soudný nechce nikdy ocitnout? Nemusíme se dlouho a důkladně zamýšlet, abychom na to přišli. Ten, kdo nemá peníze, nemůže mít nic z toho, co se našincům prodává, a když to nemá, pochopitelně mu to schází. Protože tu není nikdo, kdo by si dokázal vytvořit všechno, co potřebuje, osobně, nikdo není takový všeuměl.

A tak sháníme peníze, kde se jenom dá. A když si je nevyděláme a nemáme dokonce ani žádné úspory, nemáme někdy jinou volbu, než si vzít půjčku. Ta nám totiž v nejtěžších chvílích může také prokázat dobrou službu, může nás zbavit aspoň těch nejhorších důsledků, jež by neplacení kvůli nedostatku financí mohlo znamenat.

honba za penězi

A jak to zařídit, abychom v tíživé situaci dostali půjčku? Je možné zkusit to třeba v bance. A když máme solidní příjmy a čisté registry dlužníků, třeba tam uspějeme poté, co nás bankovní úředníci prověří.

Jenže se může stát, že nás tam nemají za bonitní, a proto nám nepůjčí. A tak je dobře, že existuje i nebankovní americká hypotéka, o kterou si můžeme zažádat, když jiné možnosti zklamou.

U takové nebankovní hypotéky totiž nemusí být žadatel dokonalý. Stačí klidně i jenom to, že má z čeho splácet a že takové splácení zaručí zástavou nemovitosti. Což znamená, že tu uspěje každý, kdo má nějakou nemovitost a nějaký příjem. Což je pochopitelně mnohý z našich řad.