Cítíte se někdy sami? Chcete mít někoho, kdo Vám bude tak blízko jako nikdo předtím? Pak jste tady správně, právě jste takové parťáka našli!

Vznešená psí rasa

Papillon, nebo také Malý kontinentální španěl, je rasa psa pocházející z Francie a Belgie. Tak jste je v minulosti mohli najít hlavně u dvora, ale postupně se rozšířili mezi obyčejné lidi. Právě díky svému původu se nemusíte bát ohryzávání nábytku nebo pantoflí.

Papillon

Uši jako křídla motýla

Na první pohled si jistě všimnete obrovských uší, které připomínají křídla motýla. Odtud pochází i jejich název, papillon totiž znamená francouzsky „motýl“. Papilloni jsou malí, s krátkými nožkami a dlouhým chlupatým ocasem. Naleznete je v mnoha zbarveních, většinou však dominuje zbarvení trikolory. Mají samočisticí srst, kterou, na rozdíl od jiných plemen, stačí umýt vodou jen jednou měsíčně. Papilloni se rozdělují do dvou kategorií dle váhy: na menší, lehčí a na větší a těžší. Nemusíte se ale obávat, liší se opravdu jen ve váze!

Ale nekouše, že ne?

Může kousnout, stejně jako všichni ostatní psi. Papilloni jsou velmi chytří a snadno se učí novým trikům, povelům a vcelku lehce se jim vytvářejí zábrany. Musíte ale brát na vědomí, že všichni psi se musí trénovat a neslouží pouze jako hračka! Musíte jim věnovat dostatek času, chodit je venčit a hrát si s nimi. Zvláště u domácích psů je pak důležité stanovit hranice a dominanci. Pokud pes nesmí do postele, prostě tam nesmí a musí to dodržovat všichni z rodiny. Jednou se tam dostane a těžko se ho budete zbavovat.

Papilloni

Sportovní pes

Toto plemeno se skvěle hodí na většinu psích sportů, jako jsou agility, dogfitness nebo dogdancing. Navíc se Vám skvěle přizpůsobí i ve dnech, kdy si chcete jen poležet na gauči a nic nedělat. Pes je nejlepší přítel člověka – ne nadarmo se tak říká. Před pořízením štěněte se však pořádně rozmyslete, zda budete mít dost času na jeho péči. Pokud ano, skvěle. Váš život se změní – a to pravděpodobně k lepšímu.