Můžeme je vlastně rozdělit jen do několika kategorií, a to jsou tyto.
 
·        E-mail
·        messaging
·        VoIP
 
Hovoříme okomunikaci mezi dvěma či více lidmi, a to takové, že mohou reagovat obě strany. Někteří Hugenoti totiž považují za komunikaci naprosto vše na internetu. Dokonce i to, co mohou komentovat jen oni. Myšleno tím třeba komentáře k článku, kde jeho autor nikterak nereaguje, neodpovídá, prostě je to jen jednostranná „rozprava“.
Znázornění komunikace
E-mailznáte všichni, zde se není třeba moc rozepisovat. Napsat a přijmout jej umí každý (mimo mé sousedky, které to chodím stále vysvětlovat). Mail má výhodu, že lze přikládat soubory, fotky, hudbu, co chcete. Nevýhodu tu, že pokud není adresát zrovna online, odpoví až mail přečte. Ale stále lepší než dopisy a Česká pošta.
Logo Hangouts
Messaging, možná ještě lépe Instant Messaging, už zná méně lidí, ale přesto jsou jich sta tisíce. Jde o komunikaci v reálném čase. Tedy oproti emailu, musí být adresát připojen a vědět kde jste. A musí mít stejný „aparát“, tedy soft, na kterém jste se domluvili. Boom těchto softů je už dávno pryč, zanikl s příchodem Facebooku, takže se lidí přestali starat o to, zda má dotyčný ten a ten program s tím a tím protokolem, a prostě se sejdou na FB. Zde mohou okamžitě komunikovat. Prográmky se jmenovaly například (asi nejslavnější) ICQ, podobný QIP a tak podobně. Dnes to funguje na Skype, na jmenovaném FB, ale i jinde.
Logo Skype
VoIPje zkratka z anglického Voice over Internet Protocol . A už když vidíte slůvko Voice, je vám asi jasné oč jde. Ano,je to prostě telefonování po internetu. Dnes klasicky Skype. Ale i další samozřejmě. Lze použít i ve FB. Někdo, komu FB nevyhovuje používá Hangouts od Googlu, prostě každý dle své chuti. Výhoda je jednoznačná. Je to zadarmo ještě se u toho můžete i vidět, když si zapnete kamery. Nuže, tolik tedy k messagingu na internetu.